İÇERİK

  • MOBİL TINY HOUSE NEDİR?
  • NEDEN MOBİL TİNY HOUSE TERCİH EDİLİR?
  • VORTEXVAN TINY HOUSE İLE BÜYÜLEYİCİ BİR DENEYİM SİZİ BEKLİYOR.

Mobil Tiny House Nedir?

Mobil tıny house, araç statüsünde ve karayolları iznine uygun olarak şasili üretilmiş mobil yapılardır. Karayolları iznine tabii olabilmesi için o2 belgeli, plakalı ve ruhsatlı olarak kullanım zorunluluğu vardır. Bu sayede motorsuz kara taşıtı ünvanına sahip olarak imarsız arazilerde dahi kullanım hakkına sahiptir. Bu sayede doğa ile uyumlu, betonarmeden uzak kompakt yaşam alanlarının keyfini arazinizde yaşayabilirsiniz.

Mobıl tıny house ruhsatlarını alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; tıny house ruhsatının yalnızca şasiyi değil üst yapıyı da içermesi olmalıdır. Bu sayede sadece alt treylerinizi değil üst yapınızı da resmi olarak kullanım hakkına sahip olabilirsiniz.

NEDEN MOBİL TİNY HOUSE TERCİH EDİLİR?

 

Mobil tıny houselar motorsuz kara taşıtı statüsünde karayollarına bağlı araçlardır. Size sağlayacağı en önemli kolaylık bu tıny houseların vortexvan fabrikasında üretilip arazinize karayolu vasıtası ile hazır bir şekilde getirilme imkanıdır. Belediye projesi, ruhsat ve izinler ile ilgili bir süreç beklemeden noter onaylı ruhsatınız ve plakanız ile resmi bir araca sahip olabilir, taşınmak istediği farklı noktalara taşınabilir ve isteğe bağlı olarak yine noter ile satış yapılabilir.

Resmi prosedürlerin yanı sıra günümüz dünyasında sadeleşme, sürdürülebilirlik ve doğal yaşam ile iç içe olma ihtiyacının neticesinde tıny houselara ilginin arttığını biliyoruz. Dilediğiniz yerde kullanabilme özgürlüğü, doğa ile uyumlu üretim yapısı, betonarme yapılara göre çok daha uygun fiyatlara sahip olma imkanı, sadeleşme ve karmaşadan uzak bir hayat tarzı ile bu küçük yaşam alanları kompakt olarak sizin tüm ihtiyaçlarınıza hitap edebilen bir keşif alanı sunar.

VORTEXVAN TINY HOUSE İLE BÜYÜLEYİCİ BİR DENEYİM SİZİ BEKLİYOR.

 

Çelik konstrüksiyon sistemleri ile üretilen tıny houselar bir betonarme yapıdan çok daha fazla sağlıklı ve deprem gibi felaketlere karşı çok daha korunaklıdır. Standart bir bina ile aynı yalıtım ve korunaklara sahip olan bu yaşam alanları veranda, teras, peyzaj gibi zenginlikler ile oldukça lüks ve keyifli bir alan olarak kullanılabilir. Vortexvan tıny house olarak şasi sisteminden anahtar teslim ürünlere kadar her aşamasını fabrikamız bünyesinde uzman mühendis ve mimar kadromuz ile üretip avrupa tip onaylı o2 belgesi ve ruhsatı ile size tamamen resmi bir mobıl ev üretiyoruz. Tüm belgelerimizi ve ruhsatları vortexvan onaylı olarak çıkarabilen yetkili firma olmakla birlikte üretim ağımızın başında siz mimarlarımız ile evinizi tasarlarken biz sizin arazinize ve isteğinize uygun mobil tıny houseları en güvenli şekilde üretiyoruz.